Grafické podklady ktoré chcete použiť na tlač Vášho produktu by mali spĺňať nasledujúce základné požiadavky z toho dôvodu, aby v konečnom dôsledku nedošlo pri realizácii tlače k zníženiu kvality, alebo celkovému znehodnoteniu finálneho produktu:

1. Grafika by mala obsahovať aspoň 3 mm spadávky

Čo je spadávka? V prípade že grafika produktu siaha na okraj papiera, musí byť vytvorená tak, aby presahovala požadovanú reznú čiaru v zásade o niekoľko milimetrov. Pri tlači aj pri rezaní vznikajú minimálne nepresnosti, preto je nutné tlač realizovať spôsobom presahov, čo umožňuje zarezávanie do grafiky a následnú elimináciu vzniku "bielych" pruhov po okrajoch produktu. Opačným prípadom je ofsetová a digitálna tlač, kedy sa tzv. bezokrajová tlač nevyužíva.

2. Grafika by mala obsahovať minimálne 3 mm – 5 mm "bezpečnej zóny":

Bezpečná zóna určuje vnútornú vzdialenosť textu a grafických objektov od okraja produktu, teda rezu. Odporúčaná bezpečnostná zóna je minimálne 3 – 5 mm.

3. Najvhodnejšie je dodanie podkladov vo formáte PDF

Grafické podklady je najvhodnejšie dodať vo formáte PDF, v ktorom budú v prípade potreby pribalené fonty. Zrealizovateľné sú aj podklady vo formátoch CDR, AI, EPS, PSD, TIFF, JPG, prípadne i dokumenty MS Office, avšak pred spustením tlače je nutná dodatočná korektúra vygenerovaného PDF zo strany klienta.

4. Podklady na tlač je nutné dodať vo farebnom priestore CMYK

Digitálna alebo ofsetová tlač prebieha vo farebnom prostredí CMYK (nie v RGB ako u monitorov) . V opačnom prípade môže pri tlači nastať farebná odchýlka, na ktorú nie je možné uplatniť reklamáciu.

5. Rozlíšenie grafiky (DPI)

V prípade bitmapovej (rastrovej) grafiky je potrebné rozlíšenie s minimálnou hodnotou 300 DPI. Pri použití veľmi malého textu v grafike je vhodné rozlíšenie bitmapovej grafiky aspoň 600 DPI.

 

© Copyright 2016 / LucasART promo, s.r.o. / reklamná agentúra

o2

webdesign Ryggsmärta behandling